СТРАШНИЙ СОН ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ - ПДВШНИКА. ЯК БОРОТИСЯ З ДПС?!

Розблокування податкових накладних, подання таблиці даних платника ПДВ, виведення підприємства з категорії «ризикових» є страшним сном майже кожного другого підприємства.

Нажаль, наша податкова «добиває» тих, хто зміг «вижити» за часів війни.

Нічого не залишається, як боротися в правовому полі з контролерами.

Що робити?

0️⃣ ПІДГОТУВАТИСЯ!!!

Це найважливіше та найбільше ефективне, що Ви можете зробити для свого бізнесу! Нижче будуть практичні поради як «викручуватися» ефективно, але підготовка - це гарантія, що Вас не зачеплять.

1️⃣ Якщо заблокували податкову накладну - раджу не поспішати подавати пояснення в перший же день, навіть, якщо на вас тисне ваш контрагент. НЕ ПОТРІБНО подавати не повний «розблокувальний пакет», якщо він ще не зібраний. Краще кілька тижнів втратити на збір всього пакета документів, ніж місяці на судове оскарження!!!

2️⃣ Відповдально максимально ґрунтовно підійти до підготовки пояснень. Пояснення – це надзвичайно важлива стадія, яка може зекономити час і кошти підприємства, адже шанси на розблокування на цій стадії є досить високі. Навіть більше, подані пояснення є базою для подальшого адміністративного чи судового оскарження.

НЕ ТРЕБА ЦЮ СТАДІЮ ПОКЛАДАТИ НА БУХГАЛТЕРА!!!

Яка б вона перевірена та класна не була, повірте моєму досвіду - лише 1 із 100, підготовлених бухгалтером пояснень, хоч якось можна вважати достатніми та обґрунтованими. КОЖЕН МАЄ ЗАЙМАТИСЯ СВОЄЮ СПРАВОЮ!!!

4️⃣Обов‘язково слід врахувати, що податківці не працюють на Вашому підприємстві й вони гадки не мають, як здійснюються ті чи інші господарські операції. Роз’ясніть та розкладіть по поличках всі елементи господарської операції. Те, що вам зрозуміло, – не зрозуміло податківцям.

Дуже часто до пояснень надають тільки документи на підтвердження факту постачання товарів/послуг, але не підтверджують, наприклад наявність матеріально-технічної бази та можливість поставити певну кількість товарів або надати певний обсяг послуг.

А ПІДТВЕРЖЕННЯ ПОВНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО ЦИКЛУ Є ОБОВ‘ЯЗКОВИМ!!!

5️⃣ Дізнатись чи є Ваш контрагент ризиковим. Відкритого реєстру ризикових платників податків не існує.

Перегляньте в усіх доступних реєстрах його статус, у т.ч.наявність судових справ з податковою. І ГОЛОВНЕ - візьміть з нього «розписку» з гарантіями його «податковоі добропорядності»!!! Ми розробили документ, який допомагає в судових процесах. Пишіть в особисті.

6️⃣ Щоб позбутися статусу ризиковості, варто подати до Комісії регіонального рівня інформацію та документи, які будуть свідчити про невідповідність вашого підприємства критеріям ризиковості. Хочу звернути Вашу увагу на те, що ви не обмежені в кількості спроб для звернення до комісії з відповідною інформацію та копією документів.

Для того щоб зрозуміти, які саме документи та інформацію подавати, подивіться в першу чергу на причину віднесення Вашого підприємства до ризикових.

Якщо проблема в контрагентах, то варто надати повний пакет документів на підтвердження реальності господарських операцій з цими контрагентами.

Якщо в рішенні зазначено про недостатність працівників чи матеріально-технічної бази, то потрібно довести протилежне. Подайте або внесіть у форму 20-ОПП всі об’єкти оподаткування, підготуйте та надайте правовстановлювальні документи на це майно. Що стосується працівників, поясніть податківцям, хто саме виконував роботи/надавав послуги/постачав товар.

7️⃣ Якщо ж спроби вивести підприємство з ризикових шляхом подання інформації та документів є невдалими, то варто звернутись до суду.

Керуюча Shokh & partners law company та керуюча практикою податкового права Кристина Шох

ОФІСИ:

  • м. Київ, вул. Шовковична, 10
  • м. Харків, майдан Героїв Небесної Сотні, 14/1, 2 поверх
  • м. Львів, вул. Мирослава Скорика (Петра Чайковського), 27
  • Estonia, Tallinn, Joe 3-305, 10151

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ:

МИ НА ЗВʼЯЗКУ: